сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 75
home Останати спортови

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Користењето стероиди е секогаш контроверзна тема, особено во светот на спортот.

Ако и самите вежбате со цел да изградите поголема мускулна маса и гледате дека некој многу брзо „напредува“, а ви се чини дека вие стоите во место, голема е веројатноста дека таа личност користи и нешто повеќе од протеински шејкови.

Gravity Transformation – Fat Loss Experts укажуваат на овие пет научно докажани знаци кои сигнализираат дека некој е на стероиди.

Вежбајте за да бидете фит и здрави и секогаш носете информирани одлуки во врска со вашето здравје.

Коронавирус