петок, 30. септември 2022. Вести денес: 33
home Останати спортови

Ова млада и сексапилна инфлуенсерка е новото лице на „Спортс илустрејтед“- кога ќе ја видите во бикни сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Ова млада и сексапилна инфлуенсерка е новото лице на „Спортс илустрејтед“- кога ќе ја видите во бикни сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Натали Маридуена, со уметничко име Натали Ноел е инстаграм-ѕвезда која стигна до насловната страница и рубриката „Костим за капење“ на списанието „Спортс илустрејтед“, како дебитантка.

Досега можеби најпозната како помошничка на „инфлуенсерот“ Дејвид Добрик, Натали на Инстаграм се пофали со новиот моден ангажман, коментирајќи дека „сѐ уште е во шок“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalie M (@natalinanoel)

Рубриката „Костим за капење“ на уредникот Ем-Џеј Деј, е позната по тоа што тежнее да ја прикаже убавината на женското тело, во смисла – облик, големина, потекло, возраст.

– Таа ја препознава важноста за промени во модната индустријата, па користејќи ги следачите и својата препознатливост, им помага на другите, изјави Деј.

Коронавирус