среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Останати спортови

Ова е најемотивната сцена од Вимблдон: Силна прегратка на татко и син- Стефан и Новак ги разнежнија сите (ВИДЕО)

Ова е најемотивната сцена од Вимблдон: Силна прегратка на татко и син- Стефан и Новак ги разнежнија сите (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ во четврти пат во кариерата ја освои титулата на Вимблдон.

Големиот успех Новак го прослави со најблиските. За прв пат, синот Стефан го гледаше татко му како крева шампионски трофеј.

-Чувството е неверојатно, затоа што прв пат во животот тука е некој кој вика тато, тато… Тоа мало момче. Те сакам најмногу сите, кажа гордиот Ноле по крајот на мечот.

Посебно емотивна беше нивната средба по свечената церемонија. Моментот кога Стефан дојде да го гушне не остави никого рамнодушен.

‘I need this hug’ ? . #Wimbledon #Djokovic @djokernole #TakeOnHistory

A post shared by Wimbledon (@wimbledon) on

Коронавирус