сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 51
home Останати спортови

Ова е најбрзото дете во светот: Од неговиот рекорд и професионалните спортисти се фаќаат за глава (ВИДЕО)

Ова е најбрзото дете во светот: Од неговиот рекорд и професионалните спортисти се фаќаат за глава (ВИДЕО)

Има само 7 години, а веќе го доби прекарот „огнено момче“.

Рудолф Инграм, од градот Тампа Беј на Флорида во моментов е најбрзото дете на светот.

Досега има освоено 36 медали од кои 20 златни.

Рекордот што нодамна го постави е 13,48 секунди на спринт на 100 метри.

Коронавирус