среда, 29. март 2023. Вести денес: 136
home Останати спортови

Отпадна од Вимблдон во четвртфиналето, па реши да се рехабилитира на јахта- Цибулкова во минијатурна танга е вистинска бомба (ФОТО)

Отпадна од Вимблдон во четвртфиналето, па реши да се рехабилитира на јахта- Цибулкова во минијатурна танга е вистинска бомба (ФОТО)

Има само 160 сантиметри, а ја сметаат за една од најсекси тенисерките во ВТА-семејството. Доминика Цибулкова секогаш била магнет за јавноста, а особено кога ќе се подсоблече и ќе ги покаже своите облини.

French riviera vibes with @bitsandpiecestogo ?

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

Од Вимблдон отпадна во четвртфиналето, во два сета од Јелена Остапенко, па не ѝ преостана друго освен да се рехабилитира од поразот најдобро што знае. Се реши за Азурниот брег.

ᴵᵀˢ ˢᵂᴵᴹᴱ ᵀᴵᴹᴱ ?

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

На Инстаграм-профилот на Цибулкова осамнаа фотографии од неа и нејзина пријателка на јахта, по Азурниот брег, а таа во танга и во многу атрактивно светло. Има преку 400.000 следбеници на Инстаграм, кои сигурно уживаат во нејзините фотографии и видеа.

Sunset time ??

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

Take me places.. with my babe @barborafranekova ???

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on