сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 65
home Останати спортови

Откажана и Премиер лигата во Мадрид

Откажана и Премиер лигата во Мадрид

По откажувањето на борбите од Премиер лигата во Рабат, Светската карате федерација (WKF) ја откажа и алтернативата опција, Мадрид. Причина е ескалација на состојбите со коронавирусот во Шпанија и во повеќето земји во Европа, соопшти Карате федерацијата на Македонија.

Претходно од истите причини беше откажано Европското првенство во Баку како и уште неколку значајни меѓународни натпревари.

Коронавирус