сабота, 28. март 2020. Вести денес: 34
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Откажан и тенискиот Мастерс во Мајами

Откажан и тенискиот Мастерс во Мајами

Тенискиот турнир во Мајами, кој требаше да започне за две недели, е откажан поради пандемијата со коронавирус, пренесе „Скај Италија“.

Мајами опен е втор тениски турнир на толку високо ниво кој се откажува поради коронавирус. Оваа недела, сличен турнир не се одржува во Индијан Велс во Калифорнија.

Утрово беше донесена одлука за стпорање и на финалето и плеј-офот на Купот на федерациите, закажано за средината на април. Мечевите од овие  натпреварувања се одложени на неодредено време.