недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Оскар за младата Анамарија на манифестацијата „Асовите бираат Асови“

Оскар за младата Анамарија на манифестацијата „Асовите бираат Асови“

Анамарија Георгиевска вечерва доби уште една потврда дека е најуспешен млад спортист во Р.Македонија, во машко женска конкуренција. Анамарија овој оскар го доби благодарејќи на многубројните успеси кои ги постигна изминатиов период, а последно е бронзениот медал на Светското јуниорско првенство кое се одржа во Тунис.

Парламентарни избори 2020