недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Операторите го гасат сигналот, од понеделник ќе нема спорт на ТВ

Операторите го гасат сигналот, од понеделник ќе нема спорт на ТВ

Од понеделник на полноќ кабелските оператори во Македонија ќе ги исклучат сите канали од понудата, тоа значи дека нема да гледаме елитен спорт преку Аренаспорт, Спортклуб, Еуроспорт, објави порталот Дриблинг.мк.

Дриблинг.мк неофицијално дознава дека сите кабелски оператори во Македонија се договорени, во понеделник на полноќ да го изгаснат сигналот на сите канали кои ги реемитуваат, во понудата остануваат само каналите 1 и 2 на државната МТВ и собранискиот канал.

Целиот текст прочитајте го на Дриблинг

Парламентарни избори 2020