недела, 5. декември 2021. Вести денес: 65
home Останати спортови

Опасна и „жешка“: Секс-бомбата Островиќ се враќа во рингот (ВИДЕО)

Опасна и „жешка“: Секс-бомбата Островиќ се враќа во рингот (ВИДЕО)

УФЦ-ѕвездата Рејчел Островиќ планира да се врати во рингот на нови борби, откако паузираше неколку месеци.

Згодната девојка од Хаваи последниот меч го имаше во јануари годинава, а сега се врати на сериозните тренинзи.

Рејчел тој меч го загуби од Пејџ Ван Зант во втората рунда од борбата, но тоа се случи само два месеци откако доживеа страшни повреди во семејно насилство, кога нејзиниот сопруг ја претепа.

 

View this post on Instagram

 

How it feels everyday here lol ???☀️? @kyleblvs ?

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich) on

Коронавирус