сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

ОИ: Неверојатни емоции на австралиски тренер по победата над Ледецки во финалето на 400 метри (ВИДЕО)

ОИ: Неверојатни емоции на австралиски тренер по победата над Ледецки во финалето на 400 метри (ВИДЕО)

Тренерот на австралиската пливачка Аријана Титмус реагираше емотивно на нејзината олимписка победа на 400 метри слободно. Во решавачката трка, Титмус ја престигна Американката Кетлин Ледецки на целта.

Тренерот беше на подиумот, а по финишот започна емот

ивно да вреска и да прави необични движења на телото.

За потсетување, Ледецки е повеќекратна олимписка шампионка и сопственичка на светски рекорди.

Коронавирус