сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Останати спортови

ОИ: Јапонија го задржа водството во освоени златни медали

ОИ: Јапонија го задржа водството во освоени златни медали

Домаќинот на Летните Олимписки игри во Токио го задржа првото место на табелата на освоени медали со 13 златни одличја, едно повеќе од Кина и две од Соединетите Американски Држави.

Табела на медали по шестиот натпреварувачки ден во Токио:

Коронавирус