среда, 8. јули 2020. Вести денес: 89
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Официјално, браќата Маркез ќе возат за Хонда

Официјално, браќата Маркез ќе возат за Хонда

Тимот Репсол Хонда соопшти дека следната сезона, во Мото ГП шампионатот во мотоциклизам, за нивниот тим ќе возат браќата Марк и Алекс Маркез.

Алекс тргнува по стапките на неговиот брат, кој истотака во Хонда дојде како првак во Мото 2. Договорот на Алекс Маркез е на една година, па дефинитивно ова ќе биде не само првиот, туку и најсилниот и најтрофеен братски тандем во историјата на овој спорт.

Марк Маркез е осумкратен светски шампион, а годинава клупски колега му беше Хорхе Лоренцо, кој неодамна објави повлекување.

Парламентарни избори 2020