сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 90
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Илинден

home Останати спортови

Од светска вицешампионка до порно – актерка: Затворот и го промени животот! (ФОТО)

Од светска вицешампионка до порно – актерка: Затворот и го промени животот! (ФОТО)

Животните патишта на спортистите се често непредвидливи. Особено тоа се однесува на спортистите кои се натпреваруваат во спортови каде што нема премногу пари, а животот на холандската гимнастичарка Верона ван де Лур е како од филм.

Холанѓанката на голмите натпреварувања константно освојуваше медали, беше вицешампионка во светот, но се тргна низ брдо во 2011 година.

Таа била обвинета за уцени од повозрасен пар кој го навредила и поради тоа мина два месеци во затвор.

По излегувањето од зад решетки започнала бизнис, прво со соблекување пред камера, а потоа и со снимање на филмови за возрасни.

 

View this post on Instagram

 

Another #throwback ☀😁 What is your favorite place in the world?

A post shared by Verona van de leur (@veronagymnast2) on

Парламентарни избори 2020