четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Останати спортови

Oд коронавирус почина човекот кој ја направи оваа легендарна фотографија

Oд коронавирус почина човекот кој ја направи оваа легендарна фотографија
Oct 6, 2018; Las Vegas, NV, USA; Khabib Nurmagomedov (red gloves) fights Conor McGregor (blue gloves) during UFC 229 at T-Mobile Arena. Mandatory Credit: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Почитуваниот фотограф од Њујорк, Ентони Кози, човекот кој ја направи легендарната слика од октагонот во борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор почина од коронавирус на 48 годишан возраст.

Фотографот Ентони Кози кој беше вработен во Њујорк Пост, почина од коронавирус на 48 годишна возраст.

Негово дело е најдобрата фотографија од епската борба меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор направена секунди пред да заврши борбата.

Кози исто имаше и одлична фотографија од моментите по мечот кога Хабиб тргна да се пресметува со луѓето од таборот на Мекгрегор но беше спречен од обезбедувањето.

Состојбата во Њујорк со коронавирусот е страшна, таму има речиси 200.000 случаи со заразени од Ковид-19 и преку 10.000 мртви досега.

Локални избори 2021