петок, 20. мај 2022. Вести денес: 39
home Останати спортови

Очите ќе му испаднеа: Надал го извади мобилниот телефон и ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона (ВИДЕО)

Очите ќе му испаднеа: Надал го извади мобилниот телефон и ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона (ВИДЕО)

Моментално најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал за време на Роџерс Купот реши добро да се опушти, па освен тенисот уживаше и во настапот на познатата Шакира.

Шпанецот беше фатен во Скотибанк арената во Торино како во првите редови, видно расположени и насмејан го следеше настапот на атрактивната Колумбијка.

With my new feather skirt! Shak

A post shared by Shakira (@shakira) on

Надал во еден момент дури го извади телефонот и ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона, Жерард Пике.

Коронавирус