среда, 28. јули 2021. Вести денес: 170
home Останати спортови

“Новак им пречи,едвај дочекаа”: Дијана Ѓоковиќ со силна порака до душманите

“Новак им пречи,едвај дочекаа”: Дијана Ѓоковиќ со силна порака до душманите

После објавите дека Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид-19, светските медиуми се натпреваруваа кој повеке ќе го критикува, заради организацијата Адриа Тоур.

Напишани се и изјавени многу негативни коментари, а неговата мајка истакна дека се навикнати на таков однос и дека ќе издржат.

-Страшно е тоа што го пишуваат, но ние сме навикнати. Како едвај да чекале. Нив очигледно Новак им пречи, изјави Дијана Ѓоковиќ.

Новак и Јелена повторно ќе се тестираат за неколку дена, а во карантин ќе остане и Дијана за секој случај.

-Сите се чуствуваме добро, како и они двајца. Тоа што е Новак позитивен не значи дека е болен. Тој е млад и здрав човек и благодарејќи на тоа полесно ќе помине. Всушност, мислам дека овој вирус е при крај, и не е толку јак како на почетокот, изјави мајката на Новак.

 

 

 

Коронавирус