среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Австралија Опен

Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Австралија Опен

Најдобриот тенисер на светот во моментот, Новак Ѓоковиќ е на листата пријавени тенисери за првиот гранд-слем турнир во сезоната, Австралија опен.

Ѓоковиќ со оваа ги разреши сите дилеми дали е вакциниран или не, бидејќи во државата Викторија, во која се наоѓа Мелбурн не е дозволено да допатуваат луѓе од други земји кои не се вакцинирани против коронавирус.

Турнирот во Мелбурн стартува на 17. јануари.

Коронавирус