недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Нов случај на коронавирус во тенисот

Нов случај на коронавирус во тенисот

Францускиот тенисер Лука Пуј на социјалните мрежи откри дека е заразен со коронавирус. Тој ќе помине седумдневен карантин, по што ќе даде втор тест.

Полуфиналистот на Австралија опен во 2019 година нема други симптоми освен губење на сетилото за мирис.

Пуј не учествувал на ниту еден турнир од март 2020 година, користејќи ја паузата за операција на десниот лакт.

Коронавирус