четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Останати спортови

Никола Матијашевиќ ги стартуваше подготовките пред Сребрената Лига

Никола Матијашевиќ ги стартуваше подготовките пред Сребрената Лига

Селекторот на машката одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ во Струмица ги стартуваше подготовките за натпреварите од Сребрената лига, а потоа и за Европското првенство.

Планот на репрезентацијата е целите подготовки да се одвиваат во Струмица, каде што ќе се играат и натпреварите од групата А.

Противници на Македонија ќе бидат Данска, Израел и Кипар. Целта е јасна, триумф во натпреварувањето и прво злато по трите сребрени и еден бронзен медал во оваа натпреварување

„Црвено-жолтите“ првиот натпревар од Сребрената лига во Струмица го игра на 21 мај против Кипар, а ќе се игра и на 22 и 23 против Израел и Данска.

Коронавирус