недела, 31. мај 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Невидена борба: Му ги искрши забите, па му се извинуваше (ВИДЕО)

Невидена борба: Му ги искрши забите, па му се извинуваше (ВИДЕО)

Гловер Тешеира го победи синоќа Ентони Гловер во битката во УФЦ, единствениот спорт кој во моментов е во ек, додека пандемијата со коронавирус практично прекина сè во светот, а битката во октагонот донесе жестока тепачка и разорни удари.

Момент на борбата беше извинувањето на Тешеира кон Гловер откако му ги скрши забите, по што противникот лесно го прифати тоа како дел од борбата.

„Извини Ентони, ова е дел од работата“, му рече Тешеира на Гловер.

„Тоа е што е“, одговори Гловер.

Коронавирус