петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Останати спортови

НЕРЕАЛНО: Олимпијка преплива базен со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

НЕРЕАЛНО: Олимпијка преплива базен со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

Американскиот олимписки и светски првак Кети Ледецки го направи навидум невозможното.

Имено, таа  се придружи на предизвикот „TikTok Got Milk?“ и преплива базен со чаша чоколадно млеко на главата, без да истури ниту една капка.

„Веројатно најдобриот потег во мојата кариера“, напиша фантастичната Ледецки, која покажа дека е прилично вешта во водата.

Коронавирус