четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 128
home Останати спортови

Нема да има карантин за тенисерите пред турнирот во Мајами

Нема да има карантин за тенисерите пред турнирот во Мајами

Тенискиот турнир во Мајами ќе се одржи во предвидениот термин ,но она што ги радува тенисерите е дека нема да мора да бидат во задолжителен карантин.

За да биде поинтересен организаторите потврдија и дека ќе бидат присутни ограничен број на гледачи на трибините.Победниците ќе добија 330.000 долари.

Традиционално првиот мастерс во сезоната, Индијан Велс и сезонава нема да се игра, турнејата ќе почне со турнирот во Мајами кој на програмата е од 22. март до 4. април.

Коронавирус