среда, 21. април 2021. Вести денес: 160
home Останати спортови

Не му доаѓа памет: Кирјос брутално го испровоцира Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Не му доаѓа памет: Кирјос брутално го испровоцира Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос, нема конкуренција кога се во прашање скандалите кои ги приредува во и надвор од теренот.

Имено, овој пат, тој го пречкрта името со маркер на Новак Ѓоковиќ, откако еден фан на Србинот го замоли Австралиецот да му се потпише на маичката.

Еве што мислам за тебе и оваа маичка, порача Кирјос.

Се разбира дека и овој потег предизвика лавина реакции, пред се кај нашите соседи и навивачите на Ѓоковиќ ширум светот.

Коронавирус