понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 17
home Останати спортови

Навивачка стана хит на бејзбол меч: Го фати топчето со чаша, а потоа го испи пивото на екс (ВИДЕО)

Навивачка стана хит на бејзбол меч: Го фати топчето со чаша, а потоа го испи пивото на екс (ВИДЕО)

Навивачката на бејзбол клубот Сан Диего, Габи ди Марко е апсолутен хит во Америка. Габи во текот на мечот на својот клуб со Атланта направи нешто невообичаено.

Удирачот на Сан Диего испрати топче кон трибините, а Габи го фати во полна чаша со пиво. Тогаш доби овации…

А кога го испи пивото на екс, со се топчето во него, настана делириум на трибините, погледнете.

Коронавирус