среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Нашиот Дејан ќе се бори против светски шампион: Македонија е со тебе, само напред!

Нашиот Дејан ќе се бори против светски шампион: Македонија е со тебе, само напред!

Нашиот Дејан Георгиевски на 27-ми јули во првото коло ќе се сретне со актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба.

Алба е фаворит на хартија, но како што деновиве пишуваат и кубанските медиуми, нема да биде лесно Алба да се бори со човекот што го елиминираше актуелниот олимписки шампион.

Можеби Алба е благ фаворит, тоа ќе биде така се додека не стапнеме на борилиште, тогаш е се подруго, ова се олимписки игри, тука се најдобрите.

Деталите ги објави Дарко Костовски:

Коронавирус