недела, 31. јули 2022. Вести денес: 16
home Останати спортови

Најлошо изведен пенал во хокеј на мраз (видео)

Најлошо изведен пенал во хокеј на мраз (видео)

Еден од најдобрите хокеари во НХЛ Бред Маршанд, член на Бостон Бруинс на мечот со Филаделфија Флаерс го изведе најлошиот пенал во историјата. Тој во обидот да го изведе пеналот го промаши пакот и без него се упати кон голот на противникот.

Неговото промашување се случи во серијата на пенали која следуваше после регуларниот дел на мечот кој заврши со резултат 5:5. Поради тоа промашување, неговиот Бостон го изгуби дуелот.

Коронавирус