сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Останати спортови

Најдобрата српска атлетичарка објави фотографија од плажа и собра воздишки

Најдобрата српска атлетичарка објави фотографија од плажа и собра воздишки

Најдобрата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ повторно се најде во центар на внимание. Таа со години ја воодушевува јавноста со одличните резултати, но и со нејзиниот заводлив изглед.

Шпановиќ вредно тренира со месеци и сака да ги пречека Олимписките игри (ОИ) во најдобрата можна форма во кариерата.

Србинката пред неколку месеци најави дека сака да се пензионира за три години и ова лето најверојатно ќе го има последниот настап на ОИ.

Српската атлетичарка ги воодушеви фановите со објавата на Инстаграм затоа што покажа дека се наоѓа во навистина одлична форма.

Шпановиќ објави фотографија од плажа и им ги покажа облините на нејзините фановите, кои буквално останаа без здив.

Коронавирус