вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Најбрилјантниот спортски потег во 2019 година (ВИДЕО)

Најбрилјантниот спортски потег во 2019 година (ВИДЕО)

Угледниот британски весник „Гардијан“ ја избра оваа мајсторија како најбрилјантна во 2019 година. Станува збор за потег на хокеј на трева, а не треба многу да се коментира. Едноставно голманот не знаеше што го снајде. Со овој гол Јужна Кореја ја победи Индија во финалето на Азлан Шах Купот.

Коронавирус