среда, 11. мај 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Надал се откажа и од Бризбејн

Надал се откажа и од Бризбејн

Првиот светски рекет Рафаел Надал, уште еднаш го одложи својот премиерен настап во новата сезона, бидејќи тој се откажа од своето појавување на турнирот во Бризбејн поради повреда на коленото.

Шпанецот претходно се откажа од егзибициониот турнир во Абу Даби. Надал истакнува дека неговото учество на првиот Грен слем во Австралија Опен.

-Не сум се уште подготвен, сезоната е долга и морам целосно да се подготвам, објави Надал на својот Твитер профил.

Грен слемот во Мелбурн почнува на 15 јануари.

Коронавирус