вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Надал одлучи да учествува на завршниот турнир во Лондон

Надал одлучи да учествува на завршниот турнир во Лондон

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на својот Твитер објави дека ќе учествува на завршниот АТП турнир во британската престолнина.

– Здраво на сите, вчера направив детални медицински прегледи во Палма де Мајорка и решив, покрај мала повреда на десниот дел на стомакот, да учествувам на турнирот во Лондон, напиша Надал.

Шпанецот најави дека во четврток или петок ќе почне со подготовката за настапот на Островот.

Претходно, Надал се повлече во полуфиналето од турнирот во Париз поради оштетување на стомачните мускули.

Коронавирус