вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Надал на српски му се заблагодари на Ѓоковиќ за хуманиот гест (ФОТО)

Надал на српски му се заблагодари на Ѓоковиќ за хуманиот гест (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ се приклучи во кампањата на Рафаел Надал за борба против коронавирусот и направил значителна донација.

Шпанскиот тенисер реши да му се заблагодари јавно на својот голем ривал на теренот, па дури уфрли и некој српски збор.

„Големо благодарам за Ѓоковиќ за неговиот допринос во нашата кампања за да им помогнеме на оние кои им е најпотребно во борбата против коронавирусот. Класа потег. ‘Хвала Ноле’“, напиша Надал.

Коронавирус