понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 157
home Останати спортови

Надал му препушти само три гема на Медведев во финалето на турнирот во Монтреал

Надал му препушти само три гема на Медведев во финалето на турнирот во Монтреал

Шпанецот Рафаел Надал го победи рускиот тенисер Данил Медведев во финалето на турнирот во Монтреал (Канада) убедливо со 2-0 во сетови.

Русинот успеа да освои само три гема, сите во првито сет (6:3), додека вториот заврши 6:0 за фаворитот.

Мечот траеше 1 час и 11 минути.

Мастерсот во Монтреал, Канада, се играше за награден фонд од 5,7 милиони долари.

Коронавирус