четврток, 23. март 2023. Вести денес: 150
home Останати спортови

Надал лесно ја мина првата пречка на УС Опен

Надал лесно ја мина првата пречка на УС Опен

Шпанецот Рафаел Надал се пласира во второто коло на Грен слемот УС Опен, откако ноќеска во три сета го надигра Австралиецот Џон Милман.

Вториот носител на турнирот во Њујорк првито сет го доби со 6:3, а во следните два на противникот му препушти по два гема.

Покрај Надал, ноќта меѓу вторник и среда од носителите победи забележаа уште и Ник Кирјос и Гаел Монфилс,
Вкупниот награден фонд на УС Опен изнесува 57,2 милиони долари.

loading...