вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Надал лесно ја мина првата пречка на Австралија опен

Надал лесно ја мина првата пречка на Австралија опен

Првиот светски рекет, Рафаел Надал го совлада боливискиот тенисер Уго Делин во првото коло на Австралија опен. Шпанецот лесно, со максимални 3-0 (6:2, 6:3, 6:0) го доби мечот за нешто повеќе од два часа игра.

Во следното коло, ривал на Надал ќе биде победник од дуелот меѓу Аргентинецот Федерико Делбонис и Португалецот Жоао Соуза.

Вкупниот награден фонд на Грен слемот во Мелбурн изнесува од 49 милиони долари.

Парламентарни избори 2020