четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 39
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција

Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција

Шпанецот Рафаел Надал е нов лидер на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Надал е прв со 9.585 бода пред досегашниот лидер Новак Ѓоковиќ (Србија) кој е второпласиран со 8.945.

Со пласман во ТОП 10 светски тенисери се и:
3. Роџер Федерер (Швајцарија) – 6.190
4 .Данил Медведев (Русија) – 5.705
5. Доминик Тим (Австрија) – 5.025
6. Стефанос Циципас (Грција) – 4.000
7. Александар Зверев (Германија) – 2.945
8. Матео Беретини (Италија) – 2.670
9. Роберто Баутиста Агут (Шпанија) – 2.540
10. Гаел Монфис (Франција) – 2.530.

Коронавирус