среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли.

-Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата препознатлива форма, изјави Тајли.

За потсетување, Надал се соочи со повреди по УС Опен и е надвор од терените од септември.

Шпанецот во финишот на сезоната го загуби првото место на АТП ранг листата каде сега се наоѓа Новак Ѓоковиќ.

Коронавирус