понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 165
home Останати спортови

На само 25 години: Руската атлетичарка Плавунова пронајдена мртва среде улица- ове е причината за нејзината смрт

На само 25 години: Руската атлетичарка Плавунова пронајдена мртва среде улица- ове е причината за нејзината смрт

Руската атлетичарка Маргарита Плавунова е пронајдена мртва на улица во градот Тамбов.

25- годишната Плавунова освен со атлетика, се занимавала и со моделство.

Според информациите од полицијата, на нејзиното тело не биле пронајдени трагови од насилство, починала од инфаркт.