четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 54
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Останати спортови

На европското првенство во карате во Баку, Азербејџан боите на Македонија ќе ги брани Александар Неделковски

На европското првенство во карате во Баку, Азербејџан боите на Македонија ќе ги брани Александар Неделковски

На европското сениорско карате првентство кое што ќе се одржи во Баку, Азербејџан од 25-29 март како дебитант ќе настапи нашиот најдобар каташ, Александар Неделковски од „КК Металург“.

Инаку, Неделковски се уште е Јуниор, а ова европско првенство ќе дебитира во сениорската категорија.

Неделковски, за престојното првенство моментално се подготвува во својот матичен клуб „КК Металург“, заедно со својот тренер Мирче Јанушевски, а останатиот дел од подготовките ќе ги спремаат со селекторот Стојан Андриевски, кој што ќе го води нашиот млад натпреварувач на ова европско првенство.

На нашата карате репрезентација им посакуваме среќа во Баку, Азербејџан, како и спортска среќа со добара ждрепка.

Парламентарни избори 2020