недела, 4. декември 2022. Вести денес: 34
home Останати спортови

Му се заледи крвта: Бесниот американски тенисер откако му се доближи на судијата ја шокираше публиката (ВИДЕО)

Му се заледи крвта: Бесниот американски тенисер откако му се доближи на судијата ја шокираше публиката (ВИДЕО)

Мечот во првото коло на Мастерот во Монте Карло помеѓу Американецот Јеред Доналдсон и Шпанецот Алберт Рамос публиката вечно ќе го памети поради жестоката расправија на теренот.

Имено станува збор за мечот на кој Американецот имаше жестока расправија со судијата откако тој не призна аут во негова полза.

Дваесет и едно годишниот Американец откако застана до линијата и покажа каде е трагата на топчето судијата не се сложи со него, а тој шокирајќи ги сите извика:

-Не ми ја покажуваш трагата?, погледнете.

Коронавирус