сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 53
home Останати спортови

Му „пукна филмот“ на Ѓоковиќ: Снимката со пцовки стана хит (ВИДЕО)

Му „пукна филмот“ на Ѓоковиќ: Снимката со пцовки стана хит (ВИДЕО)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го загуби првиот сет на Ролан Гарос против Пабло Карено Буста во четвртфиналето. Шпанецот беше незгоден на патот на српскиот ас кон полуфиналето, но Ноле избори полуфинале по четири часа борба.

Ѓоковиќ имаше моменти кога беше ептен изнервиран, а доволно зборува и неговата бесна реакција кога во еден момент се сврте кон својата ложа и почна да пцуе.

 

Коронавирус