петок, 16. април 2021. Вести денес: 40
home Останати спортови

Му откина парче месо од лицето со еден удар, УФЦ нокаут кој ретко се гледа (ВИДЕО)

Му откина парче месо од лицето со еден удар, УФЦ нокаут кој ретко се гледа (ВИДЕО)

Суринамецот Жорзињо Розенструик синоќа во американската престолнина на еден од УФЦ настапите, ја покажа моќта на тупаниците, која заврши со обезличување на лицето на УФЦ борецот Алистер Оверем. Во моментите на нокаут, Жорзињо му откина парче месо од лицето на противникот, иако Алисер беше подобар противник во текот на целата борба.

Коронавирус