понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 37
home Останати спортови

ММА борeц му даде болна лекција на човек во бар – пијаниот не знаел со кого си има работа (ВИДЕО)

ММА борeц му даде болна лекција на човек во бар – пијаниот не знаел со кого си има работа (ВИДЕО)

Познатиот американски ММА-борец, Џо Шилинг брутално нокаутираше еден човек во бар, а снимката ја објави британски „Сан“.

Засега не е познато каде е направена снимката, но Шилинг веднаш коментираше на Инстаграм и кажа дека станува збор за самоодбрана.

„Очигледно оваа држава не се грижи премногу за самоодбрана. Не грижете се, го добив видеото. Ве сакам и ви се заблагодарувам на поддршката“, напиша борецот.

Човекот прво случајно се судира со борачот додека е свртен со грб. Шилинг само поминува, меѓутоа, човекот почнал нешто да му зборува што резултирало со брз нокаут.

Коронавирус