четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 16
home Останати спортови

Мекларен: Нашиот член се опоравува од Ковид-19, во карантин се 14 лица 

Мекларен: Нашиот член се опоравува од Ковид-19, во карантин се 14 лица 

Екипата на Мекларен соопшти дека нивниот член, кој е заразен со коронавирусот, успешно се опоравува и дека полека исчезнуваат симптомите на болеста.

Извршниот директор, Зек Браун, истовремено, истакна дека 14 вработени во тимот се сместени во карантин, како мерка на претпазливост бидејќи биле во близок контакт со заразеното лице.

Но, притоа нагласи дека се наоѓаат во добро расположение.