вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Мекгрегор уапсен во Флорида, причината ги шокираше фановите

Мекгрегор уапсен во Флорида, причината ги шокираше фановите

Ѕвездата на ММА, Конор Мекгрегор помина неколку часа во притвор во Флорида.

Причината е кршење на телефон на фан и потоа ги зел остатоците од камерата со него. Тој е обвинет за уништување туѓа сопственост, како и за кражба.

Инцидентот се случил околу 5 часот по локално време во Мајами Бич. Фанот на Мекгрегор направи фотографија со него во лоби бар на локален хотел што го навредило Ирецот. Тој му го одзел телефонот, го скршил и го зел со себе.

Ова предизвикало жртвата да се обрати кон полицијата, тврдејќи дека штетата на неговиот апарат изнесувала над 1.000 долари. Кратко потоа, Конор Мекгрегор беше уапсен и помина неколку часа во притвор во полицијата во Мајами.

ММА-ѕвездата може да има уште посериозни проблеми, бидејќи тој повторно е обвинет за слични обвиненија, по инцидентите во Њујорк. Ова се случи во април минатата година, па сега можеби ќе му се наметне да извршува социјално корисна работа.

Коронавирус