вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Останати спортови

Мекгрегор се огласи по победа на Хабиб, изненади многумина со честитката до ривалот

Мекгрегор се огласи по победа на Хабиб, изненади многумина со честитката до ривалот

Конор Мекгрегор му ја честиташе вчерашната победа на ривалот Хабиб Нурмагомедов.

Нурмагомедов истакна дека ја завршува кариерата, а текстот на пораката која му ја упати Конор изненади многумина.

-Добра борба Хабиб. Ќе продолжам таму каде што застана. Повторно, почит и сочувство за твојот татко и твоето семејство. Искрено, ваши Мекгрегори, напиша Конор на Твитер.

 

Коронавирус