сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 27
home Останати спортови

Медведев поради коронавирус се повлече од турнирот во Монте Карло

Медведев поради коронавирус се повлече од турнирот во Монте Карло

Вториот светски рекет Русинот Данил Медведев се повлече од тенискиот турнир од Мастерс серијата во Монте Карло, бидејќи е позитивен на Ковид-19.

Одлуката попладнево ја соопшти АТП.

Медведев, кој во Монте Карло е втор носител зад Новак Ѓоковиќ, сега е во изолација и неговата состојба се следи под будно око на лекарскиот тим на турнирот и АТП, се наведува во соопштението.

Коронавирус