сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 38
home Останати спортови

Марија Шарапова во чудна поза остава без здив (ФОТО)

Марија Шарапова во чудна поза остава без здив (ФОТО)

Некогашната најдобра светска тенисерка, убавата Русинка Марија Шарапова и по завршувањето кариерата во белиот спорт секојдневно се грижи за својот изглед.

Руската тениска принцеза отсекогаш била фаворит на машката публика. Шарапова и по крајот на кариерата како тенисерка продолжува да ја одржува својата совршена линија со напорни тренинзи и вежби.

Сега со објава на социјалните мрежи Марија повторно ги привлече вниманието на своите многубројни фанови.

Русокосата екс тенисерка ги воодушеви фановите со фотографија на која може да се види како вежба во повеќе од чудна положба.

 

View this post on Instagram

 

Hanging in there 🤷🏼‍♀️

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova) on

Локални избори 2021