сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Мареј сакаше да сподели со фановите дека е добро по операцијата, но случајно го објави неговиот полов орган (ФОТО)

Мареј сакаше да сподели со фановите дека е добро по операцијата, но случајно го објави неговиот полов орган (ФОТО)

Откако неодамна тенискиот свет остана во шок откако дозна дека славниот тенисер ќе се пензионира овој пат светот се воодушеви од неговата машкост.

Имено Енди Мареј на својот Инстаграм профил објави две фотографии на кои им откри на фановите дека направил операција и сега имам метален колк.

„Како што можете да видите на следните фотографии, сега имам метален колк. Се чувствувам уморен и исцрпен, но се надевам дека наскоро ќе биде многу подобро, дека нема повеќе да ме боли“, напиша тенисерот во својот пост, а следбениците му посакаа брзо закрепнување.

Фотографијата брзо се прошири на социјалните мрежи и стана хит поради неговата втора фотографија каде на снимката се гледа неговиот полов орган.

По оваа следуваа бројни коментари на неговиот профил:

„Секоја чест мајсторе, поголем ти е од мојот”, „Дојдов тука само заради снимката на твојот пенис. Дали сум разочарана? Воопшто не сум“, се само дел од коментарите.

Коронавирус