среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 32
home Останати спортови

Мареј му одржа тениска лекција на Надал, но на – виртуелен турнир! (ВИДЕО)

Мареј му одржа тениска лекција на Надал, но на – виртуелен турнир! (ВИДЕО)

Поради тоа што тениските турнири се прекинати поради пандемијата на коронавирусот, дел од професионалните тенисери решија да заиграат во виртуелниот свет на турнир, кој е од хуманитарен карактер.

Британскиот тенисер Енди Мареј му одржа тениска лекција на „кралот на земјата“, Рафаел Надал, кој очигледно не вежбал доволно за да стигне до трофејот на виртуелниот турнир во Мадрид.

Фановите на виртуелните игри, како и љубителите на тенисот можеа да уживаат во натпреварот меѓу Мареј и Надал, во кој доминираше Британецот и му дозволи на Шпанецот само еден поен во три гема.

ЕУРО 2020

Македонија